Mazhar Olmak Kitabı Çıktı

Müzisyen ve oyuncu Mazhar Alanson, ‘Mazhar Olmak’ adı kitabını piyasaya sürdü.Zorlu Performans Sanatları Merkezinde gerçekleştirilen lansmanda Mazhar Alanson, Nesil Yayınları’ndan çıkan ‘Mazhar Olmak’ adlı kitabını anlattı ve sevilen şarkılarını seslendirdi.

‘Mazhar Olmak’ kitabını, resimleri, şarkı sözleri, notaları, yazıları, günlükleri, fotoğrafları ve hatıra olarak sakladığı kağıt parçalarını kullanarak hazırlayan Mazhar Alanson, anılarıyla birlikte şarkılarının hikayelerini paylaştığı kitabı ve kitabın içinde yer alan CD için şunları söyledi;

“Bu CD’deki şarkılarımı, mikrofon karşısına geçip bir kere de gacırtısı, tısı, tuşu, detonesi, şaşırması, heyecanı, duygusu, hepsi içinde art arda çaldım, söyledim. Neticede sonradan hepsini en düzgün haliyle çaldıysam da, daha sonra ilk kaydıma geri döndüm. Dinlerken hatıralar, yıllar gözünüzde canlanabilir. Ne de olsa ‘sahibinin sesinden.’ Siz de yavaştan yaşlandığınızı hissedebilirsiniz. Eski, yeni aşklarınızı hatırlayabilir ya da yeniden aşık olmak isteyebilirsiniz. Bir ipucu vereyim, aşk zordur aklınızda bulunsun. Resimlere gelince, yıllar içinde yaptığım şeyler. Kitaba umarım sıkılmadan bakar, okur, dinler ve seversiniz. Böyle bir örnek olduğunu görmedim. Umarım siz de seversiniz.”